<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-NT7T3W7" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">
Kjøp

Hentet 1 milliard dollar til proptech – børsnoteringene har havarert

Fifth Wall har hentet inn 1 milliard dollar til nye proptech-investeringer i USA og Europa. Exitene de har gjort via børsnoteringer har gitt kurshavari i etterkant.

Har vokst i ekspressfart: Brendan Wallace etablerte proptech-venture-selskapet Fifth Wall i 2016, og forvalter i dag 3,2 milliarder dollar. Men selskapene de har børsnotert, har endt i fullt havari. Foto: Bloomberg
Eiendom

Rett før jul lukket det amerikanske investeringsselskapt Fifth Wall tegningen i et nytt fond. Da ble det hentet inn 866 millioner dollar til proptech-selskaper, skrev Financial Times.

– I tillegg ble det i fjor hentet 140 millioner dollar til vårt europeiske proptech-fond, så vi har hentet over 1 milliard dollar i ny kapital i 2022, sier Miguel Nigorra.

Han